niedziela, 2 czerwca 2013

"List otwarty w sprawie fałszywych informacji dotyczących organizacji VI Święta Rydza w dniach 28 - 29 września 2013 roku".

Do sympatyków "Święta Rydza", Szanownych Gości Starego Domu Zdrojowego w Wysowej Zdroju, a także do wszystkich, dla których Wysowa - Zdrój jest nie tylko punktem na mapie geograficznej, ale także miejscem serdecznych wspomnień i przyszłych wizyt!

Szanowni Państwo,

Jak już tradycja nakazuje, na przełomie września i października, gdy lasy wokół Wysowej Zdroju zaczynają odkrywać swoje bogactwo w postaci rudych rydzowych kapeluszy, odbędzie się VI Święto Rydza.
A ponieważ Święto to stało się już tradycją regionu, pozwolę sobie przypomnieć kilka istotnych faktów, albowiem organizacja takiego wydarzenia przez 6 kolejnych lat - to już rzeczywiście nie przelewki.
Pomysł "Święta Rydza" powstał w głowach dwóch Pań, które postanowiły swoje życie osobiste i zawodowe związać z Wysową. To nie było "tak z marszu". Wcześniej odwiedzały Wysową w celach turystycznych i uzdrowiskowych. Wysowa je zauroczyła! Bo przecież tak dzieje się zawsze w przypadku Wysowej!
Panie Barbara Miernikowa i Katarzyna Miernik-Pietruszewska, czyli matka i córka, od 2007 roku prowadzą pokoje gościnne oraz restaurację i kawiarnię w Starym Domu Zdrojowym w Wysowej właśnie. To one własnym wysiłkiem nadały blask i nastrój przynależny temu pięknemu obiektowi położonemu na skraju Parku Zdrojowego. To one spowodowały, że jest to miejsce odwiedzane przez tak wielu Gości, a wielu z nich powraca do niego, jak powraca się do starych, wiernych przyjaciół.  
Energia, wyobraźnia i doświadczenie nie pozwoliły Paniom na tym poprzestać. Dla Barbary i Katarzyny ważne jest to, aby piękno Wysowej i całego Beskidu Niskiego było coraz szerzej odkrywane i doceniane. Dlatego też wymyśliły i zaczęły organizować Święto Rydza. Początki były trudne, jak zwykle.
Ale ważne są efekty! Kolejne edycje Święta Rydza przyciągają wielu grzybiarzy biorących udział w "Polowaniu na Rydza" - sztandarowej atrakcji tego wydarzenia oraz tysiące uczestników szeregu imprez towarzyszących promujących kulturę, historię i przyrodę regionu.
Zamierzeniem Pomysłodawczyń i Organizatorek jest wskazywanie bogactwa dziedzictwa kulturowego Beskidu Niskiego, przybliżanie lokalnego rękodzieła, zanikających zawodów i wielu innych, ciekawych inicjatyw ludzi, którym zależy na promocji Wysowej i Beskidu Niskiego.
Należy również przypomnieć, że IV i V edycja Święta Rydza uhonorowane zostały listami Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polski Bronisława Komorowskiego do Organizatorów i Uczestników Święta Rydza.
To wszystko dzięki energii i pomysłowości, zaangażowaniu i pasji Organizatorek – Barbary Miernikowej i Katarzyny Miernik-Pietruszewskiej.  
Z ogromnym niepokojem i oburzeniem odbieram zatem wypowiedź pana Janusza Szczepanka, pełniącego funkcję dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury przy Urzędzie Gminy Uście Gorlickie dla portalu gorlice.tv, emitowaną od 11 maja 2013 r., w której Janusz Szczepanek wprowadza odbiorców informacji w błąd, mówiąc, cytuję: „- Co w planach GOKu na rok 2013? - No, na 2013 będziemy chcieli tutaj właśnie w Wysowej (…) planujemy Święto Rydza.” /http://gorlice.tv/1903-majowka-w-wysowej.html/
Wypowiedź ta jest fałszywa i całkowicie niezgodna z prawdą.
Urząd Gminy Uście Gorlickie, Gminny Ośrodek Kultury przy UG Uście Gorlickie NIGDY nie były organizatorem czy współorganizatorem Święta Rydza w Wysowej Zdroju.
Od samego początku Święto Rydza organizowane jest jedynie przez Stary Dom Zdrojowy – panie Barbarę Miernikową i Katarzynę Miernik-Pietruszewską prowadzące Stary Dom Zdrojowy w Wysowej Zdroju.
Mając świadomość ogromu wysiłku organizacyjnego, ale też wspaniałej satysfakcji z możliwości goszczenia Państwa w ostatni weekend września przez prawdziwych Pomysłodawców i Organizatorów Święta Rydza, proszę o rozpowszechnianie treści powyższego listu.

Pozostaję z wyrazami szacunku

Andrzej Miernik


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz!

Czytaj również...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...